05-13. AUGUST 2017
Sports Center Milan Gale Muškatirović

HOME / NEWS

DAN 8: Odigrane utakmice za konačni plasman od 9. do 20. mesta

U subotu su odigrane utakmice za konačni plasman od 9. do 20. mesta. Rusija je zauzela deveto mesto, Australija jedanaesto, Japan je takmičenje završio na 13. poziciji, Egipat na 15, Argentini je pripalo 17. mesto, a Portoriku 19. pozicija na Svetskom prvenstvu.

Vaterpolisti Portorika u meču za 19. mesto pobedili su Južnu Afriku rezultatom 14:9.

Pitanje pobednika rešeno je tek u poslednjoj četvrtini, kada su Portorikanci napravili seriju. Portoriko je u prvoj i početkom druge četvrtine imao minimalnu prednost, da bi potom Južna Afrika preokrenula i tri puta imala gol prednosti. Ipak, na poluvremenu je bilo nerešeno, 6:6. Egal borba vodila se i u trećem periodu, a Portoriko je prvi put stekao „+2“. Južna Afrika je parirala i u prvom delu poslednje četvrtine, a tek u završnici su Portorikanci napravili razliku i osigurali pobedu. Diego Zajas je sa tri pogotka prednjačio u redovima pobednika, dok je Liam Neil postigao gol više kod Južne Afrike.

Južna Afrika – Portoriko 9:14 (1:2, 5:4, 2:4, 1:4)

U utakmici sa malo golova, Argentina je savladala Novi Zeland sa 7:3 i tako zauzela 17. mesto. Argentinci su i u grupnoj fazi bili bolji od Novog Zelanda, a tada je bilo 9:5.

Posle 60 sekundi igre Mat Moris je doneo Novom Zelandu vođstvo, a na novi gol se dugo čekalo. Posle više od osam minuta igre, Novozelanđani su poveli 2:0. Usledila je serija na drugoj strani, u kojoj je dva puta iz peterca pogodio Kamnasio Karlos, a potom je Pogi Gido doneo Argentini prednost. Na poluvremenu je ipak bilo nerešeno, 3:3, a drugom poluvremenu mrežu su tresli samo Argentinci. Posle trećeg dela meča bilo je 5:3, a kada je početkom poslednjeg perioda Karlos još jednom pogodio iz peterca, za 6:3, pobednik je bio poznat. Do kraja je isti igrač iskoristio još jednu priliku i on je bio najbolji strelac sa četiri gola.

Novi Zeland – Argentina 3:7 (1:0, 2:3, 0:2, 0:2)

Egipat je u susretu za 15. mesto sa ubedljivih 16:8 savladao Iran, a utakmica je protekla u znaku najboljeg strelca Svetskog prvenstva, Seifeldena Hešama, koji je u današnjem meču devet puta bio precizan.

Egipat je poveo 5:1 i u nastavku je konstantno uvećavao prednost. Već na poluvremenu, kada je bilo 9:3, pobednik je bio poznat. U redovima Irana sa tri pogotka se istakao Mehdi Jazdankah.

Iran – Egipat 8:16 (1:5, 2:4, 2:4, 3:3)

Ni u naredne tri utakmice nije bilo mnogo neizvesnosti. Japan je sa sigurnih 15:6 pobedio Holandiju.

Holanđani su bolje počeli i posle nekoliko minuta vodili su 2:0. Prednost su održavali i u drugoj četvrtini (4:2), ali su na odmor otišli sa vođstvom od 4:3, pošto je Kijomu Date iz peterca smanjio.

To je bio samo početak velike serije Japana, koji je u drugom poluvremenu za samo minut igre stigao do preokreta, a zatim, tri minuta pre kraja treće četvrtine poveo 7:4. Holanija je prekinula seriju, ali samo na kratko, pa je Japan u poslednjih osam minuta ušao sa rezultatom 10:6. Sve je bilo gotovo šest minuta pre kraja meča, kada je rezultat bio 13:6. Japanci su do kraja postigli još dva pogotka i stigli do ubedljivog trijumfa. Jasuke Inaba je sa pet golova bio najbolji strelac, a pogodak manje postigao je Date. Kod Holanđana je dva puta precizan bio Bram Van Den Berselar.

Holandija – Japan 6:15 (3:2, 1:1, 2:7, 0:5)

Australija je nadigrala Kinu u borbi za 11. mesto i pobedila je rezultatom 14:3. Raspoloženi Čarls Nigs predvodio je Australijance do vođstva od 4:0, a već dva minuta pre kraja poluvremena bilo je 8:0 i sve je bilo poznato. Opao je ritam igre u nastavku, ali je Australija rutinski privela meč kraju, pošto Kina ni u jednom trenutku nije mogla da ugrozi prednost. Kondor Volohan je bio najbolji strelac sa četiri gola, a Nigs je ostao na tri iz prvog poluvremena. Van Beji je postigao dva za Kinu.

Kina – Australija 3:14 (0:3, 1:5, 2:1, 0:5)

Rusija je takođe postigla 14 golova, a i u toj utakmici se pobednik nazirao posle prve četvrtine, pošto su Danil Merkulov, Ivan Gusarov i Arslan Zakirov napravili seriju od 5:1. Merkulov je novi gol postigao početkom drugog perioda, ali je potom Kanada na kratko pripretila i prišla na 6:3. Odmah zatim su Rusi počeli novu seriju i sa sedam golova u nizu su otklonili sve dileme. Kanađani su u poslednjih osam minuta ublažili poraz i na kraju su zauzeli 10. mesto. Merkulov je prednjačio sa četiri gola, a Zakirov je postigao pogodak manje.

Kanada – Rusija 7:14 (1:5, 2:3, 0:5, 4:1)