05-13. AUGUST 2017
Sports Center Milan Gale Muškatirović

HOME / NEWS

DAN 7: Poznati polufinalni parovi

Juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je sa ubedljivih 17:9 pobedila Italiju. Protivnik Srbije u borbi za finale biće Grčka, a taj meč igra se u subotu od 20 sati i 40 minita, u zatvorenom bazenu SC „Milan Gale Muškatirović“. Grci su u drugoj utakmici četvrtfinala savladali Španiju sa 8:7. Hrvatska je pobedila SAD 5:4, a Mađarska selekciju Crne Gore 12:8.

Srbija je odlično otvorila meč pred dobro popunjenim tribinama. Sa četiri gola sa leve strane domaći vaterpolisti poveli su 4:1. Zatim su Italijani dva puta prilazili na gol minusa, ali je Srbija u furioznoj završnici prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti (8:4). Italija je bolje počela u drugom poluvremenu i sa dva brza pogotka smanjila je na 8:6. Razigrao se potom Đorđe Vučinić, koji je sa dva gola vratio „+4“ Srbiji, a posle crvenog kartona za italijanskog vaterpolistu, Nebojša Toholj je iz lepe akcije povisio na 11:6 i pobednik se već tada nazirao. U završnici tog perioda zbog košnjaka ispred gola Srbije crvene kartone su dobili Radomir Drašović i Antonio Maćioni, a Veljko Tankosić se postarao da Srbija u poslednju četvrtinu uđe sa vođstvom od 12:6. U četvrtom periodu srpski vaterpolisti su rutinski priveli meč kraju. Vučinić je sa četiri pogotka bio najbolji strelac, a Drašović je postigao gol manje.

Srbija – Italija 17:9 (4:2, 4:2, 4:2, 5:3)

Rezultatski mnogo neizvesnije bilo je u meču Grčke i Španije, u kojem su Grci prvi put poveli tri i po minuta pre kraja meča. Španci su posle prvih osam minuta imali minimalnu prednost, a vođstvo su duplirali posle tri minuta igre u drugoj četvrtini. Crnogorci su zaigrali nešto bolje i uspeli su izjednače na 2:2, ali je u poslednjem minutu prvog poluvremena Oriol Rodrigez pogodio za novo vođstvo Španaca. U nastavku se dugo igralo bez golova. Tri minuta pre završetka trećeg perioda Haralampus Trulos je bio precizan za novo izjednačenje, ali je odmah uzvratio Alehandro Bustos, a u poslednjim sekundama tog perioda Borha Valverde je povisio na 5:3. Bustos je posle 65 sekundi igre u odlučujućoj četvrtini pogodio za 6:3 i činilo se da je Španija pred plasmanom u polufinale. Međutim, za svega tri minuta Grčka je postigla isto toliko golova, a seriju je nastavio Ordanis Masmanidis, koji je tako doneo prvo vođstvo Grcima na meču. David Karasko je ubrzo izjednačio, a gol vredan polufinala 46 sekundi pre kraja postigao je Konstantinos Kiuvetsis, za konačnih 8:7 u korist Grčke. Pored njega, dva gola na meču postigao je Masmanidis kod Grka, odnosno Valverde i Bustos kod Španije.

Grčka – Španija 8:7 (0:1, 2:2, 1:2, 5:2)

Hrvati su posle velike borbe stigli do polufinala. Međutim, početak meča protekao je u znaku Hrvatske, koja je povela 3:0. Ipak, Hrvati su na naredni gol čekali više od dve četvrtine, dok su sa druge strane Španci postepeno stizali zaostatak. U svakom od prva tri perioda postigli su po gol i tako izjednačili na 3:3. Hrvati su, ipak, u završnici te četvrtine stigli do novog vođstva, a početkom poslednjeg perioda poveli su 5:3. Odmah je Španija smanjila na 5:4, ali do kraja meča nije uspela još jednom da zatrese mrežu. Po dva gola su postigli Antonio Dužević i Duje Pejković, odnosno Hanes Daube i Tajler Abramson.

Hrvatska – SAD 5:4 (3:1, 0:1, 1:1, 1:1)

Mađari su savladali Crnu Goru rezultatom 12:8, a razliku su napravili u drugoj četvrtini, koju su dobili 6:1. Poveli su Mađari 2:0 sredinom prvog perioda, a minut kasnije i 3:1. Međutim, Crnogorci su u naredna dva minuta postigli tri pogotka i tako preokrenuli i poveli 4:3. Predvođeni Kristianom Manhercom, Mađari su silovito krenuli u drugom periodu i velikom serijom stigli su do vođstva od 9:5 na poluvremenu. U nastavku su konstantno održavali tu prednost, a sredinom poslednje četvrtine vodili su i 12:6. Briljirao je Manherc, strelac šest golova, dok je Filip Gardašević sa tri bio najefikasniji kod Crne Gore.

Mađarska – Crna Gora 12:8 (3:4, 6:1, 1:1, 2:2)