05-13. AUGUST 2017
Sports Center Milan Gale Muškatirović

HOME / NEWS

DAN 7: Počela borba za plasman od 9. do 20. mesta

Sedmi takmičarski dan počeo je utakmicom za plasman od 17. do 20. mesta, u kojoj je Novi Zeland pobedio Južnu Afriku 6:5 Nešto kasnije, Argentina je zahvaljujući odličnoj igri u trećoj četvrtini savladala Portoriko 7:5, pa će se Argentina i Novi Zeland boriti za 17. mesto na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

U duelu Argentine i Portorika viđena su samo tri gola u prvom poluvremenu. Portorikanci su vodili 2:0, a do odlaska na odmor Argentina je smanjil zaostatak. Međutim, u trećoj četvrtini Argentina je zaigrala mnogo bolje i serijom 6:0 obezbedila je pobedu. Portoriko je uspeo u poslednjih osam minuta samo da ublaži poraz. Kamnasio Karlos, Činelato Franko i Alfonso Pozo Tomas su postigli po dva gola kod Argentine, a isti učinak imao je Jos Loubriel.

Portoriko – Argentina 5:7 (1:0, 1:1, 0:6, 3:0)

Podjednako zanimljivo bilo je u meču Novog Zelanda i Južne Afrike. Novozelanđani su sredinom druge četvrtine imali vođstvo od 2:0, a pet minuta pre kraja treće i 3:1. Međutim, Južna Afrika je strpljivom igrom postepeno smanjivala zaostatak, a onda, tri minuta pre završetka meča i stigla do prednosti od 5:4. U poslednji minut se ušlo sa nerešenih 5:5, a gol odluke postigao je Roun Braun. Pored njega, Hašim Buker je postigao dva pogotka za Novi Zeland, a po dva puta precizni su bili i David Rom, odnosno Džejson Evezard.

Južna Afrika – Novi Zeland 5:6 (0:1, 1:1, 1:1, 3:3)

U utakmicama za plasman od 13. do 16. mesta, Holandija je sa ubedljivih 14:5 pobedila Iran, a Japan je bio takođe siguran, pošto je savladao Egipat sa 19:11.

Holanđani su od početka nametnuli svoj ritam igre, poveli su 3:0 i u nastavku su postepeno uvećavali razliku. Predvođeni Sam Van Den Burgom, koji je postigao četiri pogotka u prve dve četvrtine, Holandija je stekla sigurnih šest golova prednosti (9:3) i u nastavku je bila rasterećena, a novom serijom u poslednjem delu meča potvrdila je pobedu. Van Den Burg je do kraja postigao još jedan gol i on je bio najbolji strelac meča.

Iran – Holandija 5:14 (2:4, 1:5, 2:2, 0:3)

Protivnik Holanđana u meču za 13. mesto biće Japan, koji je bio bolji od Egipta sa 19:11. Slično je bilo i u tom meču. Japan je poveo 5:1 i razliku je održavao do kraja poluvremena (8:4). Raspoloženi Harukirario Kopu, Toi Suzuki i Josuke Aizava su u prvim minutima treće četvrtine povisili na 12:5 i pobednik je bio poznat. Japan je lako održavao veliku prednost i tako izborio pobedu. Suzuki, Aizava i Kopu su bili najbolji u redovima pobednika, sa po četiri gola, a isti broj golova postigao je i Seifelden Hešam.

Egipat – Japan 11:19 (2:5, 2:3, 3:7, 4:4)

Posle poraza u osmini finala, reprezentacije Rusije i Kanade trijumfovale su u mečevima za plasman od 9. do 12. mesta.

Kanađani su rutinski, rezultatom 17:4, pobedili Kinu. Iz minuta u minut prednost je rasla i već sredinom druge četvrtine bilo je 10:2. U drugom poluvremenu Kanada je dodatno uvećavala razliku i sutra će protiv Rusije pokušati da zauzme deveto mesto na Svetskom prvenstvu. Aria Soleimanipak je bio najbolji strelac utakmice, sa pet golova.

Kanada – Kina 17:4 (6:2, 4:0, 4:1, 3:1)

U duelu Rusije i Australije bilo je mnogo zanimljivije. Konstantin Harkov je sa dva gola doneo vođstvo Rusiji. Smanjio je Lačlan Vos, a zatim je u poslednjoj sekundi prve četvrtine, odnosno sredinom drugog perioda, mrežu tresao Danil Merkulov, za vođstvo Rusa od 4:1. Brzo su Australijanci prišli na „-1“, a u završnici trećeg dela meča bilo je nerešeno 6:6, odnosno na kraju te četvrtine 7:7. U poslednja četiri minuta utakmice Rusi su preko Merkulova i sa dva gola Arslana Zakirova stigli do vođstva od 10:7 i tako su rešili pitanje pobednika. Harkov je bio najefikasniji sa četiri pogotka, a Merkulov i Zakirov su postigli po gol manje. U redovima Australije po jedan pogodak je postiglo osam igrača.

Rusija – Australija 11:8 (3:1, 3:3, 1:3, 4:1)