05-13. AUGUST 2017
Sports Center Milan Gale Muškatirović

HOME / NEWS

DAN 6: SAD, Španija i Crna Gora lako do četvrtfinala, Italija bolja od Rusije

U popodnevnom delu programa šestog takmičarskog dana igraju se utakmice osmine finala na Svetskom prvenstvu u Beogradu. U prva dva meča neizvesnosti nije bilo. SAD su sa 14:4 pobedile Kanadu, dok je Španija bila veoma ubedljiva protiv Kine i savladala je 27:5. Italija  je pobedom protiv Rusije od 10:7 stigla do meča sa Srbijom. U poslednjem susretu osmine finala, Crna Gora je deklasirala Australiju sa 16:5.

Sjedinjene Američke Države bez većih problema su savladale Kanadu 14:4 i tako stigle do četvrtfinala, gde će igrati protiv Hrvatske. Amerikanci su odlično startovali, poveli su 4:0 i postepeno su uvećavali razliku. Pobednik se nazirao posle druge četvrtine, kada je rezultat bio 7:2, a sve dileme otklonjene su u trećem periodu, posle vođstva od 10:2. Džonatan Huper je prednjačio sa četiri gola, dok su još četiri igrača postigla po dva.

SAD – Kanada 14:4 (4:1, 3:1, 3:0, 4:2)

Španija je ostvarila svoju najubedljiviju pobedu na Svetskom prvenstvu, pošto je u borbi za četvrtfinale pobedila Kinu sa 27:5. Sa dve serije od po 3:0, početkom i krajem prve četvrtine, Španija je povela 6:0 i tako najavila plasman u četvrtfinale, gde će u petak od 16 i 40 igrati protiv Grčke. Posle vođstva Španaca od 8:0, Kinezi su zaigrali bolje, postigli nekoliko golova, pa je na poluvremenu bilo 11:4. U nastavku je Španija odigrala furiozno i konstantno je uvećavala već veliku prednost. Svi igrači su se upisali u strelce, a najefikasniji, sa po četiri gola, bili su Rodžer Tahulj i Aleks De La Fuente.

Španija – Kina 27:5 (6:0, 5:4, 7:1, 9:0)

Italija je pobedila Rusiju 10:7 i tako se plasirala u četvrtfinale, gde će igrati sa Srbijom. Rusi su imali dobar početak, pošto su predvođeni Konstantinom Kharkovim poveli 3:1. Italija je ipak za svega četiri minuta igre u nastavku preokrenuli (4:3). Izjednačena borba vodila se u drugom poluvremenu, kada se igralo gol za gol. Italija je u odlučujući period ušla sa vođstvom od 6:5, a posle dva minuta je stigla do 8:5. Rusi su još jednom zapretili, prišli su na gol minusa, a novim golovima Italija je stigla do plasmana u četvrtfinale. Đakomo Kanela kod Italije, odnosno Danil Merkulov kod Rusije, bili su najefikasniji sa po tri gola.

Rusija – Italija 7:10 (3:1, 0:3, 2:2, 2:4)

Crnogorci su poveli 4:0 protiv Australije i tada je bilo jasno da će Crna Gora lako stići do pobede. U nastavku je razlika konstantno rasla, a pred početak poslednje četvrtine sve je bilo rešeno, pošto je Crna Gora imala sedam golova viška (11:4). Meč je rutinski priveden kraju, pa će Crnogorci u meču za polufinale igrati sa Mađarskom. Blaže Mitrović je bio strelac tri gola i on je bio najefikasniji.

Crna Gora – Australija 16:5 (4:1, 4:2, 3:1, 5:1)