WELCOME TO BELGRADE.
05-13. AUGUST 2017
Sports Center Milan Gale Muškatirović

HOME / NEWS

DAN 6: Iran, Holandija, Egipat i Japan bolji u mečevima za plasman od 13. do 20. mesta

Posle završetka grupne faze, danas je utakmicama za plasman od 13. do 20. mesta nastavljeno takmičenje na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

U prvoj utakmici šestog dana Iran je bio siguran protiv Južne Afrike i trijumfovao je rezultatom 14:9. Iran je imao odličan početak, pa je sa po dva pogotka Almasija i Jazdankaha poveo 4:0. Sredinom treće četvrtine bilo je 8:0, a tada su se razigrali i vaterpolisti Južne Afrike. Međutim, bilo je kasno, pa su uspeli samo da ublaže poraz.

Almasi, Jazdankah i Bardia Peiravani su postigli po tri gola kod pobednika, a u redovima Južne Afrike gol više postigao je Džejson Evezard.

Iran – Južna Afrika 14:9 (4:0, 2:0, 3:4, 5:5)

Još ubedljiviji bili su Holanđani, koji su savladali Novi Zeland 14:4. Egal borba vodila se u prvih osam minuta, kada je bilo 2:20, a u nastavku je Holandija napravila veliku razliku i već na poluvremenu je bilo 7:2. Holanđani su u istom ritmu igrali i u nastavku, pa su konstantno uvećavali prednost. Mika Smelt je bio najbolji strelac sa tri gola, a kod Novog Zelanda je Mat Moris postigao dva.

Holandija – Novi Zeland 14:4 (2:2, 5:0, 4:2, 3:0)

Portoriko nije uspeo da stigne do prve pobede na Svetskom prvenstvu, pošto je i od Egipta poražen, rezultatom 10:6. Međutim, Portorikanci su dobro počeli, vodili su 2:0 sredinom prvog perioda. Ipak, Egipat je serijom golova stigao do vođstva od 4:2, a u drugom poluvremenu je vodio i 6:3. Portoriko je uspeo u poslednjih osam minuta da priđe na dva gola zaostatka (8:6), ali je Egipat sa još dva gola u završnici obezbedio trijumf. Hešam je sa tri gola bio najbolji kod Egipta, a gol manje u poraženoj ekipi postigao je Loubriel.

Portoriko – Egipat 6:10 (2:1, 1:3, 1:2, 2:4)

Japan je posle četiri poraza u grupnoj fazi sa ubedljivih 23:8 pobedio Argentinu u meču za plasman od 13. do 20. mesta. U seriji od 9:0 u prvom poluvremenu najefikasniji je bio Kijomu Date sa četiri pogotka. Veliku prednost Japanci su održavali do kraja treće četvrtine, a potom su dodatno uvećali razliku u poslednjih osam minuta. Date je na kraju sa pet golova bio najbolji strelac, a četiri je dodao Toi Suzuki. Kamnasio Karlos je sa tri bio najraspoloženiji u sastavu Argentine.

Japan – Argentina 23:8 (5:0, 5:2, 5:3, 8:3)